ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΦΣΤΔΔ

Λαμβάνοντας υπόψη τον χαρακτήρα των μελλοντικών ρόλων των σημερινών φοιτητών του Τμήματός μας,  ως στελέχη μονάδων υγείας,ο ΦΣΤΔΔ σε συνεργασία με τον Ερυθρό Σταύρο, παράρτημα Τρικάλων, οργανώνει εκπαιδευτικό σεμινάριο με αντικείμενο τις Πρώτες Βοήθειες και την Βασική Υποστήριξη της Ζωής. Οι συμμετέχοντες θα εκπαιδευτούν σε μια ευρεία γκάμα θεμάτων και θα αποκτήσουν εργαλεία και γνώσης πάνω στο αντικείμενο των Πρώτων Βοηθειών. Μετά από επιτυχή πρακτική εξάσκηση και αξιολόγηση χορηγείται ευρωπαϊκή πιστοποίηση Πρώτων Βοηθειών και πιστοποίηση BLS (Basic Life Support).

Το σεμινάριο θα διεξαχθεί σε τμήματα 10-12 ατόμων, αποκλειστικά ημέρες Σάββατο και Κυριακή, σε χώρο του Ερυθρού Σταύρου.

Το κόστος συμμετοχής για φοιτητές είναι 25€ και για το λοιπό προσωπικό του τμήματος, διαμορφώνεται στα 50€.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να συμπληρώσουν την παρακάτω φόρμα:

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον Φοιτητικό Σύλλογο, στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.