ΑΦΟΡΑ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ Ά ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ

Τη Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2023 θα πραγματοποιηθεί εκπαιδευτική εκδρομή στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας και Μανιταριών στην Καλαμπάκα. Η εκδρομή θα γίνει στα πλαίσια του εργαστηρίου της Βιολογίας και αφορά κυρίως στους φοιτητές του Ά Εξαμήνου και σε όσους φοιτητές παρακολουθούν το εργαστήριο. Η παρουσία όλων είναι υποχρεωτική, καθώς το εργαστήριο της συγκεκριμένης εβδομάδας θα πραγματοποιηθεί εκτός εργαστηρίου, στο Μουσείο. Καταβάλλεται κάθε δυνατή προσπάθεια, ώστε  η μετακίνηση των φοιτητών να γίνει με λεωφορεία του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, προκειμένου να μην επιβαρυνθούν οι φοιτητές το κόστος μετακίνησης. Για το λόγο αυτό, όσοι φοιτητές ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στην εκδρομή παρακαλούνται να δηλώσουν  συμμετοχή στο εργαστήριο, στην κ.  Τσιρογιάννη ή στην κ. Τζερεμέ μέχρι και τη Δευτέρα 27/11/2023. Η είσοδος του μουσείου κοστολογείται στο αντίτιμο των 3,5 ευρώ ανά φοιτητή. Τέλος, εφόσον η εκδρομή πραγματοποιηθεί όντως εκείνη τη συγκεκριμένη Δευτέρα, στις 18/12/2023, η θεωρία της Βιολογίας, που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί την ίδια μέρα και ώρα, θα γίνει την Τετάρτη 20/12/2023 και ώρες 9.00-12.00 στο χώρο του εργαστηρίου.

Εκ της διδάσκουσας