ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ-ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ: Υπενθύμιση περόδου ηλ. δηλώσεων μαθημάτων για το χειμερινό εξάμηνο του Α.Ε. 2023-2024

Υπενθυμίζουμε σε όλους/ες τους/τις φοιτητές/τριες ότι στην εφαρμογή της ηλεκτρονικής Γραμματείας, έχει ενεργοποιηθεί η διαδικασία για την ηλεκτρονική υποβολή των δηλώσεων μαθημάτων για το χειμερινό εξάμηνο του Α.Ε. 2023-2024. Οι δηλώσεις μαθημάτων θα υποβάλλονται ηλεκτρονικά, από την Τρίτη 24 Οκτωβρίου 2023 μέχρι και τη Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2023. Οι φοιτητές/τριες του προγράμματος εξομοίωσης δεν θα υποβάλλουν δήλωση μαθημάτων.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Θα πρέπει οπωσδήποτε να βεβαιωθείτε ότι έχετε κάνει οριστική υποβολή της δήλωσής σας (δείτε στη σελίδα 9 του οδηγού δηλώσεων παρακάτω).

Όσοι φοιτητές/τριες βρίσκονται επί πτυχίω (εξάμηνο >=9), υποβάλλουν δύο δηλώσεις μαθημάτων, μία για τη χειμερινή περίοδο και μία ακόμη (προαιρετικά) για την εμβόλιμη εξεταστική (μαθήματα εαρινών εξαμήνων που θα εξετάζονται στη χειμερινή περίοδο εξετάσεων). Προϋπόθεση δήλωσης μαθήματος σε εμβόλιμη περίοδο είναι να έχει δηλωθεί οποτεδήποτε στο παρελθόν.

Δείτε λεπτομέρειες και σχετικό οδηγό εδώ